حدیث روز
پیامبر اکرم (ص): هر كس ماه رمضان را روزه بدارد و پاك دامنى ورزد و زبانش را حفظ كند و آزارش را به مردم نرساند، خداوند گناهان گذشته و آينده او را مى‌آمرزد و از آتش آزادش مى‌كند و در سراى ابدى جايش مى‌دهد و شفاعت او را درباره موحّدان گنهكار به تعداد كوه هاى به هم پيوسته، مى پذيرد .

چهارشنبه, ۲۵ فروردین , ۱۴۰۰ ساعت ×

لزوم تاخیر در زمان پرداخت اقساط مالیاتی و بخشودگی های مالیاتی اصناف

شناسه : 1287 ۱۵ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۷ 248 بازدید منبع : http://www.otaghasnaftehran.ir/fa/1398/25769/
پ
پ

نماینده اصناف در سازمان امور مالیاتی با اشاره به نشست روز دوشنبه مورخ ۹۸/۱۲/۱۲ با دکتر امید پارسا رئیس سازمان امور مالیاتی کشور و محمد مسیحی معاون درآمدهای مستقیم سازمان در خصوص شرایط حاکم بر اصناف کشور بر اثر شیوع ویروس کرونا گفت: در این نشست ضمن تقدیر و تشکر از همکاری سازمان امور مالیاتی، با تاکید بر لزوم حمایت از واحدهای صنفی کشور درخواست کردیم با توجه به رکود ناشی از بحران کرونا با شیوه های حمایتی مالیات اصناف را کاهش دهند.

ابراهیم درستی افزود: همچنین مطرح کردیم با شرایط این روزهای بازار و با توجه به شیوع ویروس کرونا بازار با رکود همراه شده و تقاضاها کاهش یافته لذا واجب و ضروری است سازمان‌ امور مالیاتی موضوع حمایت و کاهش ضرایب مالیاتی را در دستور قرار دهد. تمام برنامه های فروش اصناف منوط به بازار شب عید بوده و اکنون با توجه به شرایط پیش آمده اصناف نمیتوانند فروش خوبی داشته باشند و اکثریت کسبه درآمدشان منوط به فروش روزانه و فروش پایان سال می شود و این موضوع باید در نحوه محاسبه مالیات اصناف در کل سال لحاظ گردد.

نماینده وزیر صمت در اصناف کشور تصریح کرد: از رئیس سازمان امور مالیاتی در خواست کردیم تا برگه های قطعی باقی مانده مالیاتی را در دستور کار قرار داده و نسبت به صدور این برگه های دستورات لازم را صادر فرمایند. همچنین در شروع سال جدید زمان تحویل اظهار نامه های صنوف را با توجه به شرایط امسال کسبه برای مدت ۶ ماهه به تعویق بیاندازند تا صنوف شرایط بهتری را پیدا کنند.

شاید علاقه مند باشید
انتخابات هئیت رئیسه اتحادیه

ابراهیم درستی بیان کرد: در این نشست در خصوص ماده ۹۷ قانون مالیات های مستقیم نیز عنوان کردیم باید با نظر و مصوبه مجلس اجرای این ماده به تعویق بیافتد چرا که هنوز زیرساخت های اجرای آن مهیا نیست.

وی افزود: با توجه به اینکه برخی از واحد‌های صنفی تقسیط مالیاتی داشتند و حالا موعد آن قسط رسیده و با توجه به رکود بازار نمی توانند آن را پرداخت کنند‌ از سازمان صراحتا درخواست کردیم تا زمان پرداخت اقساط مالیاتی اصناف را به تاخیر بیاندازند. همچنین بخشی از بخشودگی‌های مالیاتی که مهلت آن تا پایان اسفند ماه بوده ضروری است تا دست کم شش ماه به تعویق بیافتد.

عضو هیئت رئیسه اتاق اصناف ایران بیان داشت: در خصوص ماده ۱۸۶ و صدور پروانه کسب نیز مطرح کردیم که باید تدابیری اندیشه شود، چراکه تبدیل به مانع بزرگی برای صدور پروانه های کسب گردیده است و میبایست در راستای تسهیل صدور پروانه های کسب گام برداریم.

درستی با بیان اینکه در پایان این نشست ضمن مساعدت و همراهی کامل ریاست سازمان امور مالیاتی با درخواست های مطرح شده، مقرر شد در روزهای آتی با طرح این موارد در نشست سران قوا تصمیمات حمایتی لازم در این خصوص اتخاذ و ابلاغ گردد.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.