حدیث روز
پیامبر اکرم (ص): هر كس ماه رمضان را روزه بدارد و پاك دامنى ورزد و زبانش را حفظ كند و آزارش را به مردم نرساند، خداوند گناهان گذشته و آينده او را مى‌آمرزد و از آتش آزادش مى‌كند و در سراى ابدى جايش مى‌دهد و شفاعت او را درباره موحّدان گنهكار به تعداد كوه هاى به هم پيوسته، مى پذيرد .

یکشنبه, ۶ مهر , ۱۳۹۹ ساعت ×
پ
پ

اداره اماکن نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران یکی از نهادهایی است که بیشترین تعامل و ارتباط را با مجموعه اصناف کشور دارد.

از همین رو، علی فاضلی رئیس اتاق اصناف ایران در گفت‌وگو با پایگاه اطلاع‌رسانی اتاق اصناف ایران از ضرورت تداوم این همکاری و افزایش آن گفت و تصریح کرد: تاکنون نشست‌ها و جلسات متعددی با فرماندهان اداره اماکن و پلیس نظارت بر اماکن عمومی در رده‌های مختلف داشته و این قبیل نشست‌ها تاکنون نتایج و دستاوردهای قابل تأملی برای واحدهای صنفی به همراه داشته است.

فاضلی در ادامه با اشاره به نقش مهم و غیرقابل انکار پلیس نظارت بر اماکن عمومی در نحوه فعالیت واحدهای صنفی و مجموعه‌های بالادستی آن افزود: بدون تردید واحدهای صنفی، اتحادیه‌ها و به تبع آن‌ها، اتاق‌های اصناف سراسر کشور نمی‌توانند در مواردی همانند ایجاد ثبات و امنیت لازم، ساماندهی نظام کسب و کار، فعالیت‌های فرهنگی و… بدون همراهی و تعامل با ادارات اماکن نسبت به انجام وظایف و فعالیت‌های خود توفیق چندانی به دست آورند و به طور حتم نیازمند این همراهی هستند.

او در بخش دیگری از این گفت‌وگو بیان داشت: از سوی دیگر، بخش قابل توجهی از گروه‌هایی که از خدمات واحدهای صنفی بهره‌برداری می‌کنند، نیازمند ایجاد فضایی امن و قابل اعتماد برای بهره‌گیری هرچه بیشتر از خدمات واحدهای صنفی هستند. به طور قطع یکی از ارکان ایجاد این اعتماد توجه و تأیید پلیس نظارت بر اماکن عمومی ناجا است. به طوری که جامعه هدف واحدهای صنفی می‌توانند با تکیه بر اعتمادسازی نهادی مانند پلیس نظارت بر اماکن عمومی اطمینان قلبی بیشتری نسبت به خدمات واحدهای صنفی در سراسر کشور داشته باشند.

شاید علاقه مند باشید
رییس اتاق بازرگانی، ‌صنایع،‌ معادن و کشاورزی ایران به عنوان نایب رییس اتاق بازرگانی بین المللی جاده ابریشم برگزیده شد.

رئیس اتاق اصناف ایران در ادامه به موضوع پلمب واحدهای صنفی متخلف یا فاقد پروانه کسب اشاره و اضافه کرد: یکی از بزرگ‌ترین آفات مربوط به کسب و کار در ایران، فعالیت‌ واحدهای بدون پروانه کسب در سراسر کشور است. طبق آمارهای به دست آمده از سوی مراجع ذیصلاح عمده تخلفات صورت گرفته در حوزه اصناف ناشی از فعالیت‌های اینگونه واحدهاست. در این بخش نقش غیر قابل انکار و ستودنی اداره اماکن بیش از پیش رخ نشان می‌دهد. در حقیقت مواجهه و برخورد با واحدهای متخلف یکی از اهداف مشترک میان اتحادیه‌های صنفی و اتاق‌های اصناف کشور با پلیس نظارت بر اماکن عمومی است. به همان میزان که اداره اماکن به عنوان متولی ایجاد نظم و امنیت در ساختار کسب و کار کشور نسبت به این مسئله حساس و دقیق است، مجموعه صنوف هم دارای همین حساسیت بوده و در تلاش است تا از طریق این همکاری و تعامل زمینه را برای توقف، تحدید یا تغییر فضای فعالیت چنین واحدهایی مهیا کند.

فاضلی در پایان به برنامه‌های آتی اتاق اصناف ایران در ارتباط با اداره اماکن اشاره و تصریح کرد: سیاست و راهبرد اصلی اتاق اصناف ایران همکاری، همراهی و تعامل هر چه بیشتر با اداره اماکن بوده و در این راستا خود را مکلف می‌داند تا در بستری مناسب و به دور از جنجال و هیاهو بیشترین همکاری‌های لازم را با مجموعه پلیس اماکن ناجا داشته باشد. همانگونه که تاکنون نیز وضع بر همین منوال بوده و اصناف و اداره اماکن کمترین تقابل و برخورد را با یکدیگر داشته‌اند./

شاید علاقه مند باشید
روز ملی اصناف

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.