حدیث روز
پیامبر اکرم (ص): هر كس ماه رمضان را روزه بدارد و پاك دامنى ورزد و زبانش را حفظ كند و آزارش را به مردم نرساند، خداوند گناهان گذشته و آينده او را مى‌آمرزد و از آتش آزادش مى‌كند و در سراى ابدى جايش مى‌دهد و شفاعت او را درباره موحّدان گنهكار به تعداد كوه هاى به هم پيوسته، مى پذيرد .

چهارشنبه, ۲۵ فروردین , ۱۴۰۰ ساعت ×
پ
پ

عوض-پوردبیر کل اتاق اصناف ایران گفت: با وجود مشکلات  اقتصادی،  سال گذشته  ۲۷۲ هزار پروانه کسب صادر شد که این امر نشانگر قدرتِ اصناف در ایجاد اشتغال کشور است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اتاق اصناف ایران، علی عوض پور روز سه شنبه در نشست اعضای فراکسیون اصناف مجلس شورای اسلامی با هیات رئیسه اتاق اصناف ایران افزود: تا این لحظه در  ۱۵ مورد با دستگاه های دولتی اختلاف نظر داریم که با وجود قانون صریح نظام صنفی و مصوبات هیات عالی نظارت برای رفع اختلافات همچنان بخش اعظمی از وقت هیات رئیسه اتاق اصناف درگیر این مباحث است.

وی از برگزاری متعدد نمایشگاه های عرضه کالا انتقاد کرد و گفت: متاسفانه با وجود صدور بخشنامه های دولتی و تدوام رکود اقتصادی، برخی نهادها همچنان اصرار به برگزاری نمایشگاه عرضه کالا دارند به طوری که هر دو هفته یکبار با برگزاری نمایشگاه عرضه کالا، مشکلاتی را برای اصناف ایجاد می کنند.

مشاور اقتصادی اتاق اصناف ایران: تولید بدون ساماندهی نظام توزیع امکان پذیر نیست

مشاور اقتصادی اتاق اصناف ایران گفت:  در توسعه اشتغال پایدار، کاهش قیمت تمام شده کالاهای داخلی، مبارزه صحیح با قاچاق کالا و صادرات هوشمند در گرو توجه به جایگاه اصناف در احکام برنامه توسعه است.

محمدباقر مجتبایی روز سه شنبه در نشست اعضای فراکسیون اصناف مجلس شورای اسلامی با هیات رئیسه اتاق اصناف ایران با اشاره به جایگاه و اهمیت اصناف در اقتصاد کشور افزود: مقام معظم رهبری همواره در فرمایشات خود به نقش بنگاه های کوچک و متوسط در رونق اقتصادی تاکید دارند اما متاسفانه در پنج برنامه توسعه بعد از انقلاب و احکام برنامه ششم توسعه برای اصناف نقشی قائل نشدند.

شاید علاقه مند باشید
فعالیت های اصناف دانش محور شود

وی در ادامه اصلاح زنجیره های اقتصادی، شفافیت فعالیت  های اقتصادی و توسعه اشتغال پایدار از طریق رونق فعالیت اقتصادی را از رویکردهای اتاق اصناف ایران برشمرد و گفت: ۱۸۵۰ عنوان فعالیت با تنوعی از مهارت های مختلف در تولید و توزیع در سه میلیون واحد صنفی وجود دارد.

وی با بیان این که اصناف به دنبال عدالت و توسعه پایدار هستند، تصریح کرد: شخصی که الفبای بازاریابی را خوانده باشد، به این نکته اذعان دارد که تولید بدون ساماندهی نظام توزیع نه تنها امکان پذیر نیست بلکه آفت های بسیاری دارد.

مجتبایی گفت: در جامعه ۲۳ میلیونی اصناف که ۳۰ درصد جعیت کشور را تشکیل می دهند،  حداقل ۱۵ میلیون رای دهنده وجود دارد و به همین خاطر نمی توانیم نسبت به وضعیت آنها بی توجه باشیم.

معاون حقوقی اتاق اصناف ایران: قوانین صنفی مورد سوء استفاده قرار می گیرد

معاون حقوقی اتاق اصناف ایران نیز در این نشست با تاکید بر اینکه مجلس باید نظارت بیشتری بر قوانین صنفی اعمال کند، گفت: متاسفانه قوانین صنفی از سوی برخی دستگاه ها مورد سوء استفاده قرار می گیرد و این دستگاه ها به صورت غیرقانونی در تلاش هستند تا حوزه های تحت نفوذ خود را افزایش دهند.

حمید هاشمی به احکام قانون برنامه ششم توسعه اشاره کرد و با بیان این که بسیاری از احکام برنامه ششم توسعه مبهم و کلی است و مورد سوء استفاده قرار می گیرد، گفت: دولت مکلف است که اقتصاد کشور را مردمی کند و بداند کاهش تدریجی مردمی کردن اقتصاد با هیچ معیاری همخوانی ندارد. بر همین مبنا ضرورت دارد که در بخش امور صنفی،  اصناف به عنوان ضابط معرفی شوند تا در اجرای قانون خللی به وجود نیاید.

شاید علاقه مند باشید
ثبت تخلفات بازار شب عید در یزد به صورت الکترونیکی

وی در پایان استفاده و بهره گیری از ظرفیت اصناف در نظام اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی کشور را مورد تاکید قرار داد.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.