زارع-کمیسیون-اقتصادیعضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: حذف مقررات زائد اداری (بروکراسی) در تجمیع اتحادیه های صنفی و حذف شاخ و برگ های اضافی در ادامه روند فعالیت واحدهای صنفی موثر خواهد بود.

رحیم زارع در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی اتاق اصناف ایران افزود: اجرای مصوبه هیات عالی نظارت بر سازمان های صنفی در خصوص ادغام اتحادیه های همگن باید به صورت کارشناسی اجرا شود و یک برنامه منسجم و دستورالعمل مشخص داشته باشد.

وی تصریح کرد: ادغام اتحادیه های صنفی در اکثر استان های کشور با موفقیت اجرایی شده و در تهران نیز عملکرد موفق را خواهیم داشت.

زارع با بیان اینکه ادغام اتحادیه های صنفی مفید و به نفع صنوف است، ادامه داد: مصوبه هیات عالی نظارت بر سازمان های صنفی باید به طور کامل اجرا شود و برای اجرای آن باید سلسه مراتب مرتبط با اتحادیه ها مد نظر قرار گیرد.

وی اظهار کرد: کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی برای ارتقاء جایگاه اصناف در برنامه ششم توسعه در تلاش است تا اصناف که بخش خصوصی واقعی اقتصاد هستند ، از سوی دولت نیز در برنامه ها دیده شوند.

زارع با اشاره به اصلاح قانون نظام صنفی گفت : اصلاح قانون نظام صنفی در مجلس قبل اصلاح شد اما یکسری مسایل و ایرادات در قانون وجود دارد که اصناف نسبت به آن رضایت ندارند و به دنبال رفع این موارد هستیم.

وی با بیان اینکه مجلس دهم در خدمت اصناف خواهد بود، افزود: در این دوره از فعالیت نمایندگان مجلس شورای اسلامی، موارد مرتبط با اصناف در تدوین قوانین پولی بانکی، بیمه و برنامه و بودجه ، مدنظر قرار خواهد گرفت